DENİZCİ MİLLET DENİZCİ ÜLKE

ShortseaSchedule, Tanıtım Merkezimizin üyesi olduğu Avrupa Kısa Mesafeli Denizyolu Taşımacılığı Ağı (European Shortsea Network ESN)`nın geliştirdiği bir platformdur. Özellikle hatlı denizyolu taşımacılığı hizmeti almak isteyen firmalar, sadece iki adımda, belirledikleri güzergahlar arasında hizmet veren denizcilik firmalarına ulaşabilmektedirler. Mevcut haliyle denizyolu taşımacılığı tarifeleri hakkında bilgi veren sistemin kombine taşımacılık hizmetleriyle entegre olması çalışmaları devam etmektedir.

HATLI DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI KAYIT


İMEAK Deniz Ticaret Odası bünyesinde hizmet vermekte olan Kısa Mesafe Deniz Taşımacılığı Tanıtım Merkezimiz Avrupa Kısa Mesafe Deniz Taşımacılığı Ağı'nın (European Shortsea Network- ESN ) bir üyesidir. Hizmet almak isteyen firmalarla servis sağlayıcıları buluşturmayı hedefleyen web sitemize firma bilgilerinizi ve sağladığınız hizmet bilgilerinizi girerek sizde sistemimizde yerinizi alın.


gün, GMT, örn. Salı ve Cuma saat 14:00 GMT
gün, GMT, örn. Salı ve Cuma saat 14:00 GMT

9

ŞUBE

16

TEMSİLCİLİK

8300

İMEAK DTO ÜYESİ

UYGULAMALAR

Denizcilik ile ilgili kullanışlı bazı uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.
1. AVRUPA KISA MESAFE DENİZ TAŞIMACILIĞI İSTATİSTİKLERİ

Avrupa İstatistik Ofisi ya da kısaca Eurostat, Avrupa Komisyonu'nun bünyesinde yer alan ve merkezi Lüksemburg'da bulunan bir genel müdürlüktür. Kurumun temel amacı Avrupa çapında yürüttüğü anket çalışmalarıyla Avrupa Birliği'ne istatistikî bilgiler sağlamaktır.

2. DÜNYA LİMANLARI VE DENİZ NAVLUN ORANLARI

Bağımsız navlun acenteleri ağının uluslararası dijital platformu olan web sitesinde; kalkış ve varış limanları yük tipi belirlenerek ilgili güzergahlar arasında yaklaşık navlun değerlerinin öğrenilebileceği, limanların koordinatları, kısıtlamaları ve su çekimi gibi bilgilere ulaşılabilmektedir.

3. TÜRKİYE LİMANLARI VE İSKELELERİ

Bakanlıklar ve özel sektör kuruluşları  ile koordineli bir çalışma yürüten İMEAK Deniz Ticaret Odası yıllık sektör planı yayımlamaktadır. Söz konusu sektör raporu içeriğinde Türkiye limanları ve iskeleleri ile ilgili bilgilere ulaşılabilmektedir.

4. KÜRESEL YAKIT PİYASASI

Dünya deniz taşımacılığını yakından ilgilendiren küresel yakıt piyasalarındaki gelişmelerin an ve an izlenebileceği bir platforma sahip olan Ship&Bunker web sitesinden; lokasyonlara göre yakıt fiyatları izlenebilmektedir.

5. EMİSYON HESAPLAYICISI

Dünya deniz taşımacılığında giderek önem kazanan çevresel faktörlerin izlenmesi; emisyonların azaltılması, teknolojik
gelişmelerin yakından takip edilmesi, alternatif yakıtların ve çevreci taşımacılığın geliştirilmesi için yardımcı uygulamalardan biri olan EcoTransit World web sitesi içeriğinde emisyon hesaplayıcı yazılımı barındırmaktadır.

No results found in this location. Please try again.